середу, 13 лютого 2019 р.

валентинки своїми руками
































живи серцем виховний захід 3 клас


Виховний захід «Живи серцем»
проведений в 3 – А класі 14.02.2019
вчитель Лазоренко С.О.
Мета:  виховувати почуття поваги та культури спілкування в дитячому колективі; розкрити та показати роль взаємодії, поваги, розуміння один одного в житті; провести дослідження «Як відчуває людське серце»; навчитися «дарувати усмішку» та робити добрі вчинки іншим людям, не чекаючи від них нагород.
ü громадянську компетентність: розуміння та застосування влучних висловів у спілкуванні;
ü комунікативну компетентність: проектувати стратегії свого життя з урахуванням інтересів та потреб різних соціальних груп, індивідумів, відповідно до соціальних норм та правил, наявних в українському суспільстві; продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі  та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;
ü загальнокультурну компетентність: духовно – моральні основи життя людини;
ü громадянську компетентність: бережливе ставлення до людей та до самого себе;
Тип заходу: гра - КВЕСТ
Обладнання: презентація; вітальні листівки – подарунки, кольоровий папір, ножиці, клей, маркери; аудіо записи; скринька листування, чарівна торбинка; різнокольорові сердечка; чарівний капелюх
Особливості проведення: захід проводиться в класній кімнаті; парти (столи) розставлені по колу або так, щоб легко можна було утворювати змінні групи
ХІД ЗАХОДУ
1.     Організація.
Всі учні виходять з кімнати. Захід починається з того, що вчитель запрошує учнів, які малопопулярні в класі та пропонує їм обрати будь – яке місце, що визначено для груп. Місце кожної з груп відмічене різнокольоровим сердечком. 
2.     Об’єднатися – познайомитися: вправа – гар «Чарівний капелюх»
Дітям пропонується капелюх, в якому є вирізані сердечка, що відповідають кольору, за яким діти об’єднаються. Не дивлячись в капелюх, витягнути сердечко та обрати групу.  Кожен у групі має представитися тим ім’ям, на яке хотіли, щоб до нього зверталися.
- Чи всі познайомилися?
- Чи всі можуть повторити ім’я учасника групи, яке він обрав на звертання?
- Яке з імен було неочікуваним?
3.     Повідомлення теми гри та плану заходу
3.1.                    Карта – подорож
1)    Знайомство «Чарівний капелюх».
2)    Зупинка «Чомучки»
3)    Порт «Танцювальні веселощі»
4)    Печера «Чарівна торбина»
5)    Вершина  «Сердечний оберіг»
6)    Хор «Посмішка»
7)    Поштова «Скринька сюрпризів»
8)    Блюдце «Сердечних пригощень»
9)    Репортер «Інтерв’ю».
10)          Кафе «Чаювання»
11)          Сердечко «Відчуттів»
4.     Гра «Чомучки»
Навести якомога більше міркувань на тему «Для чого людині потрібне серце?»
Записи оформити на паперових стрічках.
На дошці прикріплено ватман формату А1 з розміщеною аплікацією «серце».
Умови гри. Відповіді не повинні повторюватися. Відповідають групи по черзі за часовою стрілкою.  Кожна відповідь приймається та кріпиться магнітами до дошки.  По закінченню версій груп іде обговорення та залишаються найважливіші на думку учнів, висновки. Має місце і доповнення, яке виявиться у ході гри.
5.     Зміна груп. Рухлива вправа «Танцювальні веселощі»
Під мелодію учні починають рухатися в довільному напрямку. При слові «стоп» діти зупиняються. Вчитель зорієнтовує кожного на місце, де вони зупинилися. Таким чином утворюються нові  групи.
6.     Вправа «Знайомство» (як попередньо виконано).
7.     Гра «Чарівна торбина»
Вчитель пропонує вибрати учня, який може виконати «секретне» завдання. Обраний учень підходить до «Чарівної торбини та витягує з неї фразу, записану на сердечках. Варто обговорити цю фразу та пояснити іншим групам, що вона означає. Навести приклади життєвих ситуацій.  Місце мають доповнення
ü Відчувати серцем;
ü Серце підкаже;
ü Серце радіє.
ü Серце говорить;
ü Взяв до серця;
ü Глибина серця.
Всі вислови дублюються  на моніторі телевізора.
8.     Зміна груп за цитатою «Дім – це там, де твоє серце» Пліній Старший. Знайомство в групах.
9.     Створення «Сердечного оберегу».
Для виконання пропонується форма паперового (картонного) кола. Діти за поясненням вчителя вирізають сердечка з кольорового паперу.  Не сердечках роблять написи слів, які на їхню думку стануть оберегами для класу. Варто запропонувати,  в доповнення оберегу, квіти з паперу.
10.           Хор «Посмішка». Виконання хором дитячої пісні «Посмішка».
11.           Поштова «Скринька сюрпризів».
Діти попередньо приготували та опустили в заздалегідь поставлену скриньку листівки – сюрпризи для однокласників. Вчитель роздає сюрпризи та вітає від свого імені кожного учня власним сюрпризом (виготовленим своїми руками Додаток)
12.           Блюдце «Сердечних пригощень»
Учні вирізають з паперу сердечка та пишуть на них компліменти. Всі вирізки складають на блюдечко. Вчитель «пригощає» кожного, підносячи блюдце. Таким чином учні роблять комплімент іншим дітям, попередньо не визначеним.
Зарезервировано: Від Олі.
Ти супер!
 
13.           Репортер «Інтерв’ю»
Гра проводиться в колі. Учням пропонується прочитати вислів
Шкода, що не можна зупинити час і повернути все назад, щоб виправити попередні помилки. Життя не дає другого шансу. Тому живи серцем. Довіряй своєму серцю. Роби все, щоб досягти своєї мети. Ніколи не опускай руки. Хіт Леджер Описание: Картинки по запросу хит леджер фото
Учитель бере в бажаючих інтерв’ю.
14.           Кафе «Чаювання»
Всі пригощаються чаєм з різними смаками: добавлянням лимону, м’яти, меду.
15.           Рефлексія
- Діти записують на клейких аркушах враження та прикріплюють на «Сердечко відчуттів»


середу, 19 грудня 2018 р.

зустріч з черкаською поетесою

 Ми зустрілися зі справжньою черкаською поетесою!!!
 Вона нам презентувала свою книгу
 А як цікаво читає свої твори!
 А ось ми і наша бібліотекар та ПОЕТЕСА

Дякуємо за цікаву зустріч

Якось першого вересня 2018

 Такі ми були цього 1 вересня 2018 року
 Милі, люблячі
 Відповідальні, симпатичні
 Українці!
 Справжні третьокласники
 І не просто перший урок, а КВЕСТ!!!!
 Отакі україночки

 Висновок для себе
 Міркуємо
 Рішення
 Творимо
 А ось такою буде наша школа
І рухалися ми за спеціальним маршрутом!!!